Βρείτε μας στο Facebook!

Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2011

Ντέρμπι και "καλά"

Όταν υπάρχει φαβορί σε έναν αγώνα, δύσκολα δεν επαληθεύονται οι προβλέψεις για την επικράτηση του.Στο παιχνίδι του ΗΡΑΚΛΗ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ και του Θρακικού Μητρησίου το φαβορί ήταν οι γηπεδούχοι,οι οποίοι πανηγύρισαν ακόμα μια νίκη,επικρατώντας με 4-1.Η ομάδα του Νίκου Γρεασίδη ήταν ανώτερη...
σε όλα τα λεπτά του αγώνα έχοντας υποτάξει τον Θρακικό.Οι φιλοξενούμενοι αν και ηττημένοι προσπάθησαν και στα τελευταία λεπτά του αγώνα(89΄) πέτυχαν το πολυπόθητο γκολ της "τιμής".Στα της αναμέτρησης,η ομάδα μας κατάφερε να ανοίξει το σκορ χάρη σε σουτ του Σταυράκογλου έπειτα από πάσα του Παπαδόπουλου με το κεφάλι,με το ημίχρονο να μην παρουσιάζει άλλες φάσεις άξιες αναφοράς.
Το 2ο 45λεπτο ωστόσο επιφύλασσε ιδιαίτερες συγκινήσεις στους αρκετούς φιλάθλους που παρακολούθησαν το παιχνίδι,καθώς οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα 3 τέρματα με τους Μητκώνη(55΄) Παπαδόπουλο Κ.(62΄) και Φιλιππίδη(76΄),ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στα επίπεδα του 4-0,ενώ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ...βάλουν το γκολ της τιμής στο 89΄ λεπτό του αγώνα με τον Νίκου και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ (Γρεασίδης Νίκος): Παρασκευάς, Μαυρίδης(77΄ Αμανατίδης), Μητκώνης, Σταυράκογλου, Γκάλιος Ν(60΄Χατζηιωαννίδης), Δημητρανόπουλος, Φιλιππίδης, Παπαδόπουλος Κ(75΄ Νικολάκης), Παπαδόπουλος Γ, Γκάλιος Η, Παπαδόπουλος Σ.