Βρείτε μας στο Facebook!

Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

Διγενής Άνω Ποροϊων - ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ

Μετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι που παρακολούθησαν περίπου 300 φίλαθλοι η ομάδα μας δεν κατάφερε να μπει με το δεξί στο νέο πρωτάθλημα μια και ήρθε ισόπαλη με 2-2 στον εκτός έδρας αγώνα με τα Ποροια.Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους,Τζημα,Αβραμη,Κωτουλια,Χατζιγκαεφ,Παπαδοπουλο Γιω,Γκαλιο Ηλ,Παναγιωτιδη
,Κολοκοτρωνη,Σαλαμανοφ,Δημητρανοπουλο,και Δημητροφ,πέρασαν σαν αλλαγή η Κ. Παπαδόπουλος στο 70 στη θεση του Δημητροφ,στο 85 ο Γιουροκοφ αντι Κολοκ.και στο 90 ο Στεργιαδης αντι του Σαλαμανόφ!Στο παιχνίδι τώρα η ομάδα των Ποροιων κατάφερε να μπει δυνατά,και ευτύχησε να προηγηθεί πολύ γρήγορα μόλις στο 9 λεπτό με ωραία κεφάλια από το ύψος της μικρής περιοχής κ μετά από αδράνεια της άμυνας μας,στην συνέχεια ανεβάσαμε ρυθμό είχαμε 2-3 καλές στιγμές με ατομικές προσπάθειες του Δημητρανοπουλου αλλά δεν καταφέραμε να πετύχουμε κάπιο τέρμα πριν τι λήξη του ημιχρόνου,χαρακτηριστικό του πρώτου ημιχρόνου είναι ότι η ομάδα μας δεν κατάφερε εκτός από ένα 5λεπτό να πάρει το χώρο του κέντρου,με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου όλοι είδαμε μια άλλη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο που έκλεισε την αντίπαλη ομάδα στα καρέ της κ καταφέραμε να φέρουμε το παιχνίδι στα ίσα στο 59 με τον Κολοκοτρώνη,και ενώ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ στο 55,μετά το 1-1 ανέβηκε κ άλλο η ομάδα μας είχε την πολύ μεγάλη ευκαιρία με κεφάλια του Γκαλιου στο 61λεπτό εκεί όπου ανάγκασε το τέρμα να κάνει την απόκρουση του αγώνα,αλλά σε ένα ακόμα στημένο από τον αντίπαλο και νέα αδράνεια της άμυνας στο 65 έγινε το 2-1 στη μοναδική φορά που πέρασε ο αντίπαλος το κέντρο στο δεύτερο ημίχρονο,στην συνέχεια βρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα και με την είσοδο του Κ.Παπαδοπουλου καταφέραμε να κάνουμε το 2-2 με τον Πανάγιωτιδη στο 80 μετα απο ωραια σεντρα του Σαλαμανοφ,στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο είχαμε δυνατές μονομαχίες στον αγωνιστικό χώρο,και αρκετό ξύλο στην κερκίδα με τους πολυπληθούς φιλάθλους της Αμμουδιάς να μην ΝΙΩΘΟΥΝ!!!!Τελικά πιστεύω πως καλός είναι κ ο ένας βαθμός σε μια δύσκολη έδρα,και αν αναλογιστούμε ότι χάναμε μέχρι το 80,με ένα πολύ δυνατό αντίπαλο που μέχρι τέλος θα δώσει μάχη μαζί με την ομάδα μας για την πρώτη θέση του ομίλου!Καλύτεροι της ομάδας μας στο χθεσινό παιχνίδι πάντα κατά την άποψη μου ήταν οι Γιω Παπαδόπουλος(κορυφαίος του γηπέδου αν και με άδεια από το στρατό)Γκαλιος,Δημητρανοπουλος κ Χατζιγκαεφ.Δεν αγωνίστηκαν οι Σαχμπατζιδης,Ντινας,Πετριδης,Γκαλιος Νικ,και η εκτός αποστολής,Τζουλιας,Νικολακης,Μεντεσιδης,Φιλιππιδης,Νικηφοριδης,Μητκωνης,Σιδηροπουλος,Τσουντουρακης,Σαπουντζης,Αγριανιδης και ο Ηλ.Μαριγκος!!!!Πιστεύω πως ένας σημαντικός παράγοντας που η ομάδα μας δεν κατάφερε να κερδίσει ήταν ότι ο αγωνιστικός χώρος βρισκόταν σε άθλια κατάσταση,και δεν μπορέσαμε να δείξουμε την ποιότητα που διαθέτουμε σαν ομάδα!Επόμενος αντίπαλος μας κ πάλι σε εκτός έδρας παιχνίδι είναι το Σάββατο στις 5 η ομάδα του Μελενικιτσιου,εκεί πάμε για την πρώτη μας νίκη!ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΓΩΝΑ:ΜΑΚΗΣ ΜΟΥΔΙΟΣ!!!!