Βρείτε μας στο Facebook!

Κυριακή 19 Μαΐου 2013

Ηρακλής Αμμουδιάς - Ακρίτας Κ.Νευροκοπίου

(AΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΜΜΟΥΔΙΑ-ΣΙΝΔΟΣ)

Στα πλαίσια τις 3 αγωνιστικής για τα μπαράζ ανόδου στην Γ εθνική η ομάδα μας πέτυχε την δεύτερη νίκη της στο παιχνίδι που τελείωσε πριν λίγο αφού επικράτησε με 2-1 επί της ομάδα του Νευροκοπίου,μια επαγγελματική νίκη θα την χαρακτήριζα μια και σήμερα η ομάδα μας δεν έπαιξε αξιόλογο ποδόσφαιρο,και είχε απέναντι της μια πολύ καλή ομάδα αλλά επικράτησε ο νόμος του Κολοκοτρώνη!!!!Ένα παιχνίδι που παρακολούθησαν πάνω από 400 φίλαθλοι εκ τον οποίον 50 με 60 οργανωμένοι φίλαθλοι από το Νευροκόπι...
Η ομάδα μας στην αρχή του παιχνιδιού ήταν καλύτερη από τους αντιπάλους μας χάνοντας μια καλή ευκαιρία μόλις στο 7 λεπτό με τον Δημητρανοπουλο,ο ίδιος παίκτης φάνηκε να ανατρέπεται σε 2 φάσεις στο 9 λεπτό και στο 24 με των διαιτητή να λέει παίζετε και στις 2 φάσεις,στο 32 ήρθε το γκολ για την ομάδα μας σε ένα σημείο που είχαν ισορροπήσει οι αντίπαλοι μας όταν μετά από φάουλ του Σαλαμανοφ πετάχτηκε μέσα στην μικρή περιοχή ο Δημητροφ έκανε το πλασέ η μπάλα πήρε μια παράξενη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα γράφοντας το 1-0 μέσα σε έξαλλος πανηγυρισμούς από παίκτες και φιλάθλους του Ηρακλή,στο 42 θα μπορούσε ο ίδιος παίκτης να κάνει το 2-0 όταν μόνος απέναντι από τον τερματοφύλακα πλάσαρε αλλά μια κόντρα από αντίπαλο αμυντικό παραχώρησε το κόρνερ,στην αρχή της επαναλήψεις είχαμε την πολύ μεγάλη ευκαιρία στο 54 με τον Δημητρανοπουλο όταν σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα δεν κατάφερε να τον νικήσει και να δώσει προβάδισμα 2 τερμάτων στην ομάδα μας,και μετά από 4 λεπτά και συγκεκριμένα στο 58 λεπτό σε μια γρήγορη επίθεση του Νευροκοπίου η μπάλα έφτασε σε αντίπαλο παίκτης μέσα στην μεγάλη περιοχή και με ωραίο αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα Πετρίδη κάνοντας το 1-1,στην συνέχεια η ομάδα μας έδειξε κάπως χαμένοι στον αγωνιστικό χώρο με τους παίκτες του Νευροκοπίου να έχουν πάρει το κέντρο και να προσπαθούν για την ανατροπή,στο 74 λεπτό θα περάσει στο παιχνίδι ο Κολοκοτρώνης(ο παίκτης που έχει λείψει περισσότερο από όλους στα μπαράζ για την ομάδα μας)και του έφταναν μόλις 2 λεπτά για να πετύχει ένα πανέμορφο γκολ μετά από σουτ περίπου 3 μέτρα εξω από την μεγάλη περιοχή κάνοντας το 2-1 μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς,στα 15 περίπου λεπτά που επέμειναν δεν είχαμε κάτι το σημαντικό και κάπως έτσι η ομάδα μας κάνει το 2 στα 2 εντός έδρας φτάνοντας τους 6 βαθμούς με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου και μένοντας κοντά στο βαθμολογικό πίνακα με την ομάδα του Πεντάλοφου!!!Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους Πετρίδη Σαχμπατζιδη Γιουρουκοφ Στεργιαδη Κωτουλια Καρφαριδα Δημητροφ Παναγιωτιδη Δημητρανοπουλο Σαλαμανοφ και Γκαλιος Ν. η αλλαγές ήταν στο 46 Ντίνας στην θέση του τραυματία Στεργιαδη που μάλλον χάνει το επόμενο παιχνίδι ο Γκαλιος Ηλ στην θέση του Δημητροφ στο 62 και ο Κολοκοτρώνης στο 74 στην θέση του Γκαλιου Ν,τα πολλά μπράβο αξίζουν στον Ηλία Γκαλιο ο οποίος χωρίς προπόνησης εδώ και 5 μήνες και μόνο με την ψυχή και την θέληση που είχε να αγωνιστή μπήκε μέσα και έτρωγε σίδερα και ήταν σαν να μην έλειψε ποτέ από την ομάδα μας,φυσικά αξίζουν συγχαρητήρια και στον προπονητή μας που των εμπιστεύτηκε γνωρίζοντας οτι ο Γκαλιος είναι πολύ πίσω και σε αγωνιστικό επίπεδο αλλά φυσικής κατάστασης!!Επόμενο παιχνίδι τώρα την Τετάρτη στον εκτός έδρας αγώνα μέσα στην Σινδο εκεί που σίγουρα η νίκη θα δώσει άλλον αέρα στην ομάδα μας για το παιχνίδι της άλλης Κυριακής με αντίπαλο τον Πεντάλοφο ένα παιχνίδι που ολόκληρο το χωριό ΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΕΙ,ένα μεγάλο μπράβο και στους φιλάθλους του Ηρακλή που για μια ακόμη φορά έδωσαν βροντερό παρών και στο τέλος χειροκρότησαν τους παίκτες της ομάδας μας!!!!Όλοι μαζί λοιπόν ραντεβού την Τετάρτη στην Σινδο για την νίκη άνοδο θα την χαρακτήριζα!