Βρείτε μας στο Facebook!

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Μελενικίτσι-Ηρακλής Αμμουδιάς

Τελικό:Μελενικιτσι-Ηρακλής Αμμουδιάς 0-2!!!!Ένα εύκολο απόγευμα είχαμε σήμερα,σε μια έδρα που δύσκολα θα περάσουν άλλες ομάδες!Η ομάδα μας είχε μόλις μια αλλαγή στην σύνθεση της σε σχέση με το πρώτο παιχνίδι μέσα στα Ποροια,και αυτή ήταν του Μάριου Πετρίδη αντί του Τζημα στη θέση του τερματοφύλακα,οι υπόλοιποι 10 ήταν οι Αβραμης,Κωτουλιας,Χατζιγκαεφ
ιω.Παπαδοπουλος,Ηλ.Γκαλιος,Σαλαμανοφ,Κολοκοτρονης,Παναγιωτηδης,Δημητρανοπουλος,κ Δημητροφ,η αλλαγές ήταν,στο 69 Στεργιαδης αντι Σαλαμανοφ,στο 76 Κωσ.Παπαδοπουλος αντι Δημητροφ,και στο 84 ο Σαχμπατζιδης αντι Δημητρανοπουλο!Ο Ηρακλής μας λοιπόν, χωρίς να εντυπωσιάσει στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε κ πέτυχε δύο τέρματα το ένα μόλις στο 5 λεπτό με τον Χατζιγκαεφ μετά από εκτέλεση κόρνερ κεφάλια του Δημητρανοπουλου ασθενής απόκρουση του Χαλκίδη και στην επαναφορά μέσα από την μικρή περιοχή ο Χατζιγκαεφ δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1,το παιχνίδι κύλισε με την ομάδα μας να έχει την υπέροχη αλλά να μην μπορεί να δημιούργ
ησε ευκαιρίες,στο 43 όμως μετά από ατομική προσπάθεια του Κολοκοτρώνη ο οποίος με ωραία πάσα βρήκε τον Σαλαμανοφ κ αυτός με ξερό σουτ εξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 0-2!!Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ευκαιρίες να πετύχουμε κ αλλά τέρματα αλλά η αστοχία των επιθετικών κράτησε το σκορ στο 0-2 που ήταν κ το τελικό αποτέλεσμα!Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Μελενικιτσιου ήταν εντελώς ακίνδυνη σε όλο τον αγώνα!Για ακόμα ένα παιχνίδι κορυφαίος παίκτης της ομάδας μας ήταν ο Γιω.Παπαδοπουλος ο οποίος έκανε τα πάντα στο γήπεδο,και του αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!!!!!!Τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Σαλαμανοφ,Αβραμης,και Κολοκοτρώνης!!!Ο διαιτητής του αγώνα απαράδεκτος όπως κ ο αγωνιστικός χώρος!Στο γήπεδο βρέθηκαν περίπου 500 θεατές με τους φιλάθλους της Αμμουδιάς να φτάνουν τους 150,ακόμα κ μερικοί που δεν ξέρουν ούτε που είναι το γήπεδο μας βρέθηκαν στο Μελενικίτσι δείχνοντας ότι θα συμπαρασταθούν στην ομάδα μας στο δύσκολο έργο που έχει για την άνοδο στην Δ εθνική!Το Σάββατο θα δούμε για πρώτη φορά φέτος σε επίσημο αγώνα την ομάδα στην έδρα μας με αντίπαλο τη Θερμοπηγή!!Ρεπορτάζ αγώνα:Μάκης Μουδιος!